Through and Through (Na wylot)
1972

Through and Through (Na wylot)

Maliszowie poznali się w pijackiej melinie przedmieść Krakowa, na krótko przed tym, zanim Malisz stracił ostatnią pracę - retuszera w zakładzie fotograficznym. Ich związek od początku naznaczony był piętnem nędzy, poniżenia, beznadziejnych prób uzyskania jakiejkolwiek pracy. Poszczególne epizody ich życia są kolejnymi stopniami prowadzącymi do nieuchronnej tragedii. Maliszowie mordują troje ludzi starych i bezbronnych.

Through and Through (Na wylot)
Videos & Trailers
00:14:22
Plakat "Na wylot"
Na-wylot_plakat-Archiwum
na-wylot-02_jpg_A
na-wylot-03_jpg_A
na-wylot-04_jpg_A
na-wylot-01_jpg_A
 • Maliszowie poznali się w pijackiej melinie przedmieść Krakowa, na krótko przed tym, zanim Malisz stracił ostatnią pracę - retuszera w zakładzie fotograficznym. Ich związek od początku naznaczony był piętnem nędzy, poniżenia, beznadziejnych prób uzyskania jakiejkolwiek pracy. Poszczególne epizody ich życia są kolejnymi stopniami prowadzącymi do nieuchronnej tragedii. Maliszowie mordują troje ludzi starych i bezbronnych.

  Stają przed sądem obciążeni piętnem moralnych potworów, otoczeni nienawiścią. Zaczynają zeznawać, spowiadając się z całego życia, życia ludzi skrzywdzonych i poniżonych, pozbawionych nadziei - i w końcu skrupułów. W chwili, gdy dochodzi do ustalenia zakresu winy obojga, zaczynają się ci pospolici zbrodniarze przekształcać w ludzi niepospolitych. Historia zbrodni staje się nieoczekiwanie historią miłosną. Oboje walczą o życie......ale dla tego drugiego. Nieoczekiwanie więc historia miłosna zaczyna nabierać głębi opowieści o czymś jeszcze bardziej uniwersalnym, o ludzkiej godności. Każde z nich skazane na zagładę, odrzuca jakąkolwiek szansę w imię poczucia własnej wartości. Wartość ta jest dla każdego z nich ważniejsza niż życie.

   

  Link do strony o filmie na filmpolski.pl - https://filmpolski.pl/fp/index.php?film=12120

  "Na wylot w necie - przeczytaj scenariusz filmu": http://cybra.p.lodz.pl/dlibra/publication/20281/edition/17121/content

   

  Tytuł
  Rodzaj
  Zamknij

  Naciśnij Enter / by przejść do wyników szukania lub ESC aby zamknąć okno

  New membership are not allowed.

  WordPress Lightbox
  Archiwum Grzegorza Królikiewicza

  Europejska Fundacja ZIARNA
  Wyspiańskiego 8
  94-028 Łódź, Polska

  Center Office

  +(48) 501 561 884
  + (48) 42 686 13 94

  biuro@instytutgk.pl/en

  All Right Reserved 2020. Europejska Fundacja Ziarna.