Działania

 1. 19 września 2020
  Koncert Online w Laboratorium Grzegorza Królikiewicza

  19 września 2020 r. o godz. 17.00. odbył się Koncert w Laboratorium Grzegorza Królikiewicza. Wydarzenie upamiętniło 3. rocznicę śmierci reżysera oraz nawiązało do jego twórczości, gdyż Laboratorium było obiektem zdjęciowym w filmie fabularnym „Drzewa” oraz w Teatrze Telewizji „Próby” według Michela Montaigne'a. Reżyser wykorzystywał je także jako przestrzeń twórczą – tu tworzył wiersze i scenariusze. Zawsze marzył o tym, aby w Laboratorium odbywały się koncerty.

  Wydarzenie składało się z dwóch części. W pierwszej wystąpił łódzki kwartet smyczkowy Paul Kletzki Quartet, który zaprezentował muzykę doby romantyzmu (A. Dvorak - Kwartet amerykański i A. Borodin- kwartet nr 2 D-dur).
  Paul Kletzki Quartet wystąpił w składzie Magdalena Kling-Fender (skrzypce), Robert Fender (wiolonczela), Dominika Przech (skrzypce), Róża Wilczak-Płaziuk (altówka).

  Po koncercie weszliśmy trochę w świat Grzegorza Królikiewicza, dzięki rozmowie, w której wzięli udział Bogna Janiec (córka i w ostatnich latach bliski współpracownik reżysera) i Michał Dondzik (filmoznawca, przygotowujący pracę naukową na temat twórczości Grzegorza Królikiewicza). Rozmowę poprowadził Łukasz Głowacki (dziennikarz, szef łódzkiego Radia Plus i Przewodnika Katolickiego).

  Laboratorium było także przestrzenią swoistej wystawy, gdyż w trakcie wydarzenia pojawiły się w nim pamiątki związane z reżyserem.

  Ze względu na szczupłość miejsca oraz panującą sytuację epidemiologiczną, wydarzenie odbyło się bez publiczności, ale było transmitowane w internecie.

  Nagranie na YouTube:

  Zadanie:
  „Koncert on-line w Laboratorium Grzegorza Królikiewicza” jest realizowane przez Europejską Fundację ZIARNA oraz Studio Filmowe „N”, dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

 

Zamknij

Naciśnij Enter / by przejść do wyników szukania lub ESC aby zamknąć okno

New membership are not allowed.